Archiv rubriky: MSJ 2014

Jediná cesta k úspěchu ženského florbalu je příprava proti mužům, říká o bronzu kouč Miroslav Janovský

Marks. Skružný. Šatalíková. Šteglová. Mrázek. Jedlička. Cepek. Trenéři, za kterými je už dlouhé roky vidět obrovský kus práce, z níž těží celý český florbal. Teď se k nim přidal Miroslav Janovský. Kouč bronzových juniorek nyní přechází k národnímu týmu žen. A má jasno … Pokračovat

Ze začátku jsme dostávaly od silných soupeřů přes 10 gólů. Teď jsme s nimi hrály vyrovnaně, hřeje Klímovou

V lednu měl kouč reprezentace juniorek Miroslav Janovský výhrady k její formě. Magdalena Klímová na to včera odpověděla tím nejlepším možným způsobem: 2 góly rozhodla zápas o bronz se Švýcarkami a po zápase se rozplývala nad tím, jaký udělal tým od svého … Pokračovat

V ČESKÉM FLORBALU SE ZASE ROZHOSTILO MEDAILOVÉ KLI(Í)MA! Magdalena vystřelila 2 zásahy bronz!

Čekání na medaili je u konce! Po 2,5 letech půstu vezou cenný kov pro český florbal domů juniorky, které na mistrovství světa v polské Zbaszyni zdolaly v zápase o 3. místo Švýcarsko 5:2. Je to celkově 7. umístění na pódiu českých florbalových … Pokračovat

Se Švýcarkami musíme hrát stejně famózně jako dnes, burcuje Nikola Kuchařová

Parádních 55 minut, v nichž české juniorky uhrály pomyslnou remízu 3:3. Strašidelných zbylých 5, kdy Švédky ovládly jeviště semifinále mistrovství světa a nasypaly do české sítě 4 branky. Ty nakonec tvořily konečný rozdíl ve skóre… Český tým začal v obrovském tempu, málokdo … Pokračovat

FINÁLE SI ZAHRAJÍ ŠVÉDKY. České juniorky doplatily na černých 5 minut

Skvělá úvodní třetina. Laciné – a potrestané – chyby v rozehrávce v té prostřední. Pak už jen marná snaha smazat 4gólový deficit, který českým juniorkám narostl v rozmezí 29. a 34. minuty. Národní celek podlehl v semifinále světového šampionátu Švédsku 3:7 a zítra od … Pokračovat

Rodiče jsou důležitější než my, říkají trenéři reprezentace juniorek. Jak funguje vzájemná spolupráce?

Při zápase je na hřišti neuvidíte, někteří z nich leckdy ani florbal nehráli – a přesto jsou možná občas důležitější než hráčky a trenéři dohromady. Rodiče. Ti, kteří (spolu)rozhodují o tom, zda jejich dcera pojede na mistrovství světa juniorek, nebo půjde … Pokračovat

Po lotyšském sbírání pamětních míčků čeká juniorky Švédsko. Drobná Lucie Pilíková jejich výšku neřeší

Sebraly 5 míčků na připomínku svého první gólu na mistrovství světa juniorek. Polovinu branek při výhře nad Lotyškami 10:1 zařídily střelkyně-debutantky, Lucie Pilíková pak přidala rovnou další trefu. Zítra už to bude úplně jiný duel: Češky v semifinále šampionátu nastoupí od … Pokračovat